077-363-5069

פטרת ציפורניים

השלבים וכל דרכי הטיפול

היא עקשנית, מרדנית ובהיעדר טיפול הולם – צומחת פרא והורסת כל חלקה טובה.
אובחנתם בפטרת ציפורניים? רוצים לדעת אילו טיפולים עומדים לרשותכם?
לפניכם מדריך טיפול בפטרת ציפורניים, עם כל השיטות שיסייעו לכם להעלים את המטרד הלא נעים

מהי פטרת ציפורניים?

פטרת ציפורניים היא אחת ממחלות העור השכיחות ביותר. כשהיא מופיעה, קשה מאוד להחלים ממנה והיא גורמת אי נוחות מרובה למי שסובל ממנה. הפטרת באה לידי ביטוי בדרך כלל בציפורן בעלת קצה מכורסם ועבה, לרוב בצבעי צהוב ולעיתים אף שחור. הפטריה עשויה להתפשט מציפורני הידיים והרגליים אל העור הסמוך, ולגרום גם להתקלפות וגירוי של העור. בתנאים של הזעה וטמפרטורות גבוהות, לפטרת נוח יותר להתפשט ולכן היא שכיחה יותר בקיץ, אז הפטריה שורדת טוב יותר ומשגשגת בתנאי לחות וחום.

שלבי הפטרת בציפורניים:

שלב 1

מצע הציפורן עדיין מבריק ושקוף, אבל נקודות צהובות ולבנות החלו להופיע.

שלב 2

מצע הציפורן איבד את השקיפות והברק. נקודות צהובות להופיע על כל מצע הציפורן. והציפורן התחילה להיהרס בחלקה.

שלב 3

מצע הציפורן נהיה עבה. הציפורן מתחילה לנסוג אחורה ולהתפורר.

רוצה לטפל בציפורניים?

עזרנו למעל 38,000 לקוחות לקבל ציפורניים בריאות, עכשיו תורך!

השאר פרטים לייעוץ בחינם עם מומחה של פרופסור רינייל


  איך נדבקים בפטרת?

  פטרת ציפורניים מדבקת מאוד, והיא מועברת מבני אדם אחרים הנגועים בה, אדמה, כלבים או חתולים. מקור שכיח נוסף להידבקות בפטרת היא על ידי הליכה ברגליים יחפות במקומות בהם אנשים מסתובבים ברגליים חשופות אף הם – בריכות ציבוריות, מכוני כושר, מקלחות משותפות ומקומות ציבוריים נוספים. על מנת שהפטריה תתפתח ותעבור לאדם אחר עליו להיחשף אליה, ראשית, אך גם לפטריה חשוב שיהיו תנאים אידיאליים לצמיחה – תנאים של חום ושל לחות.

  כיצד מאבחנים?

  רופא מומחה יוכל לאבחן האם מדובר בפטרת ציפורניים או בנגע מסוג אחר ובהתאם לכך ימליץ על טיפול. הרופא יתבונן בתסמינים המופיעים לפניו לצורך האבחון, ובמידה ויהיו לו ספקות האם מדובר בפטרת ציפורניים או לא – יפנה את המטופל לביצוע בדיקת תרבית לפטריות וכן בדיקה מיקרוסקופית שתאשש או תשלול את הימצאותה של הפטרת.

  לא להזניח טיפול

  טיפול בפטרת ציפורניים הוא חשוב מאוד מיד כשסימני הנגע הראשונים מתחילים, זאת על מנת למנוע את התפשטותה של הפטרת לאיזורים אחרים בגוף ולהחמיר את המצב. חשוב להבין שהפטריה לא נעלמת מעצמה לעולם, אלא להיפך – היא מתמקמת בנוחות בציפורן ומקימה בה בית לתפארת. בסופו של דבר, בהיעדר טיפול הולם הציפורן הנגועה גדלה ודוחפת את הציפורן הבריאה החוצה, מה שמוביל לתהליך דלקתי, כאבים לא פשוטים ומראה לא אסתטי בלשון המעטה. בנוסף, מלווה הפטרת גם בריח לא נעים.
  אז מה עושים? מטפלים, ובהקדם!

  רגע לפני טיפול בפטרת ציפורניים – חשוב שתדעו

  רגע לפני שאתם בוחרים בדרך הטיפול המתאימה לכם, חשוב להצטייד בסבלנות ומשמעת עצמית – ובהרבה משניהם. כל סוג טיפול שמבטיח לכם תוצאות קסם שמתרחשות במרחק של כמה ימים – כנראה לא יודע על מה הוא מדבר, שכן כל טיפול הולם דורש זמן, בהתאם בחומרת הפטרת וסוג הטיפול. לעיתים תיקח ההחלמה כמה שבועות, לעיתים כמה חודשים ולפעמים אפילו שנה שלמה. קצב צמיחת הציפורניים בידיים קצר פי ארבע מקצב צמיחת הציפורניים ברגליים (זאת בשל קצב זרימת הדם הפחות שיש ברגליים), ולכן אם פטרת הציפורניים בה לקיתם היא ברגליים – דעו שלא משנה באיזה טיפול תבחרו, לציפורניים הבריאות יקח זמן לצמוח.

  תתחיל לטפל בפטרת עוד היום

  עזרנו למעל 38,000 לקוחות לקבל ציפורניים בריאות, עכשיו תורך!

  השאר פרטים לייעוץ בחינם עם מומחה של פרופ׳ רינייל


   כיצד נראה טיפול מוצלח?

   טיפול מוצלח בפטרת ציפורניים גורם להתבהרות הציפורן ולהבראתה. התהליך כולל “דחיפה” איטית של החלק הנגוע החוצה, וצמיחה של ציפורן בריאה תחתיה. שוב נחזור ונדגיש כי אין תרופת פלא לטיפול בפטרת ציפורניים, ולכן גם אם נטלתם תכשיר כלשהו שגורם כעבור זמן קצר לצבע ציפורניים לבן – אין זה אומר בהכרח שהפטריה עברה לחלוטין. לשם כך, כפי שהזכרנו, דרושה סבלנות והתמדה.
   בנוסף, אסור לעקור את הציפורן ממקומה, במחשבה שהדבר יוביל לפתירת הבעיה או להחלמה מהפטרת, שכן הפטריה מצויה בשורש הציפורן והזיהום לא “מתחסל” יחד עם עקירת הציפורן.

   Before-After-2
   nail-fungus-after
   before_and_after_10
   Nail-Fungus-Removal-1

   איך מטפלים בפטרת ציפורניים?

   טיפול בפטרת ציפורניים מתבצע בכמה דרכים. נסקור את הדרכים העיקריות:

   1. טיפול תרופתי
    תרופה לפטרת ציפורניים בצורת כדורים הניתנים דרך הפה. יש אינספור סוגי כדורים אנטי פטרייתיים כמו למשל איטראקונזול, פלוקנזול, טרבינפין ועוד. החסרון המרכזי של תרופה לפטרת ציפורניים בצורת כדורים היא בכך שיש לכדורים השפעה סיסטמית, ועל כן הן מאופיינים בתופעות לוואי הכוללות כאבי ראש, בחילות או תפרחת עורית.
   2. טיפול בפטרת ציפורניים בעזרת משחות וקרמים
    אם אתם סובלים מפטרת ציפורניים קלה, ישנם משחות, קרמים שונים או לק לפטרת ציפורניים שעשויים להתאים לכם. בתכשירים השונים מצויים חומרים אנטי פטרייתיים שתפקידם הוא לעצור את התפשטות הפטריה, להילחם בזיהום ולפגוע בפטרת. משחות כמו למיסיל, אגיסטן, צקלודרם או אגיספור הן הפופולריות ביותר. על אף הצלחתן של המשחות הללו, הן יעילות רק במקרים קלים במיוחד ופעמים רבות לא עוזרים לטווח הארוך ולכן לא מבטיחים באופן ודאי שיפור במצב.לק לפטרת ציפורניים הוא גם תכשיר רווח המכיל חומרים אנטי פטרייתיים ומאפשר חדירה גבוהה לציפורן. גם כאן צפויה הקלה רק עבור מי שסובל ממופעים קלים של פטרת ציפורניים.
   3. לייזר
    טיפול בלייזר נחשב לאחד הטכניקות המודרניות ביותר לטיפול בפטרת ציפורניים. בעזרת שימוש בקרני לייזר ממוקדות, איש המקצוע פוגע באופן מדויק במאזן הנוזלים של הפטריה, זאת מבלי להביא לפגיעה ברקמות הסמוכות לציפורן או בציפורן עצמה. משך הטיפול משתנה בהתאם לחומרת המצב, והוא נע בין מספר פגישות ועד לכמה חודשים ואף שנים.
    מאחר ומדובר בטכניקה חדשה יחסית, עוד אין מספיק הוכחות שהטיפול בלייזר מרפא את הפטריה לחלוטין.
   4. הטיפול הטבעי
    טיפול טבעי בפטרת ציפורניים מתבסס על שימוש בצמחי מרפא ורקיחתן יחד לצורך ריפוי בציפורניים הנגועות. כך למשל ניתן למצוא חליטות רוזמרין, תבלינים שונים, משחות המבוססות על קינמון ועוד. לצד המשחות הללו, ישנו גם טיפול טבעי המתבסס על הרפואה המשלימה ועל תחומי ההומאופתיה או נטורופתיה. ואם בטיפול טבעי עסקינן – הכירו את התכשיר העונה לשם פרופ׳ רינייל, לו ייחדנו נקודה מורחבת.

   5. פרופ׳ רינייל – נוזל אקטיבי לשיקום הציפורניים:
   פרופ׳ רינייל הוא תכשיר ייחודי, המורכב מקומפלקס חדשני המבוסס על חומרים טבעיים ופורמולה המשלבת שמנים צמחיים ואתריים. כל אחד מהרכיבים הללו מותאם לטיפול בסוגים שונים של בעיות בציפורניים, וכך אחוזי ההצלחה הם גבוהים, ולאורך זמן. הטיפות מזכירות מרקם ג’לי נעים ומתקבעות על הציפורן, חודרות את השכבה העליונה ומגנות על הציפורן מפני הפטרת. בשימוש קבוע בתכשיר, מטופלים מדווחים על שיפור ניכר בתוך שבועיים, שיפור שיבוא לידי ביטוי במראה נעים יותר ובהקלה בתסמינים השונים. לטיפול מלא ושיקום הציפורן ניתן לצפות לאחר כשלושה חודשים של טיפול קבוע, ארבעה-חמישה חודשים במקרים מורכבים יותר.

   נוזל שחודר לעומק הציפורן

   ובכך מטפל במקור הבעיה

   תוצאות שנשארות לטווח ארוך

   טיפול ביתי ונוח לשימוש

   ברשיון משרד הבריאות

   לא טיפול תרופתי

   תנאי ייצור נאותים

   מיוצר במפעל בעל תעודות GMP

   ללא טיפול בקליניקה

   או ע”י מכשירים יקרים

   תו איכות

   מיוצר במפעלים בעלי תעודות ISO 9001 לניהול איכות

   6. תרופות סבתא
   תרופות סבתא היו מאז ומתמיד אויבהם המרים של המחלות וכן, גם כאן יש כמה תרופות סבתא ידועות לטיפול בפטרת ציפורניים.

   המפורסמות שבהם
   • השריה של הציפורן במשך 20 דקות במי מלח פושרים מדי יום, השריית הציפורן במים המכילים אקונומיקה למשך 15 דקות.
   • השריה של הציפורן בחומץ תפוחים עם אבקת סודה לשתיה.
   • שימוש בתמצית עלי זית הנקרא גם “האנטיביוטיקה של הטבע” וידועה כהורגת חיידקים, פטריות ווירוסים שונים. תמצית עלי הזית ידועה כהורסת את הפטריה בשכבותיה הפנימיות ובנוסף – מסייעת גם לבריאות כללית של הגוף, לטיהורו ולשמירה על מערכת חיסונית חזקה.
   • פרוביוטיקה, שהיא למעשה אוסף של חיידקים ידידותיים החיים בגוף, מנטרלים את ההשפעה של החיידקים האחראים על שגשוג הפטריות ואחראים גם על ייצור חומר שהורג את החיידקים ה”רעים”, בנוסף לפטריות ווירוסים.
   • ויטמין C, חומצות שומן חיוניות, סיליקה וג’לטין נחשבים למרפאים טבעיים של פטרת ציפורניים, ובשימוש קבוע ניתן לראות תוצאות חיוביות כבר לאחר חודש. מלבד שמירה על בריאות הציפורניים, הם מסייעים גם לבריאות העור והשיער ומעניקים מראה בריא וקורן. את הג’לטין ניתן לרכוש בחנויות טבע או בבית המרקחת, את חומצות הדגים ניתן למצוא בשמן דגים ואת החומרים הטבעיים הנוספים ניתן למצוא בחנויות טבע או בחנויות למזון בריא.
   • שמן עץ התה נחשב לאחד המרפאים הטבעיים של פטרת הציפורניים, אותו תוכלו למצוא כמובן גם בתכשיר פרופ׳ רינייל, כפי שהוזכר לעיל. אופן השימוש בשמן עץ התה הוא למרוח אותו בעדינות על האיזור הנגוע, על ציפורניים נקיות ולאחר שימוש באלכוהול לחיטוי.
   • גזיזת ציפורניים נשמעת כמו דבר טריוויאלי שלא עושים רק בעת חולי בפטרת ציפורניים, אך על אף שמדובר בדבר ברור כל כך – חשוב להזכיר זאת כאן. לא משנה באיזו תרופה נשתמש ובאיזה תכשיר נבחר, חשוב לדאוג לציפורניים נקיות וגזוזות באופן קבוע. כמו כן, חשוב מאוד לחטא את קוצץ הציפורניים או המספריים בהם אנו עושים שימוש, כדי להבטיח שהפטריה לא תתפשט לציפורניים נוספות.

   7. הטיפול התזונתי
   לא מעט אנשים לוקים בפטרת ציפורניים כתוצאה ממערכת חיסונית חלשה. לעיתים קרובות, תזונה לא נכונה היא הגורם לחולשה של המערכת החיסונית, ואם נקפיד על צריכה מבוקרת של ויטמינים ומינרלים, נשמור על פעילות גופנית ומשקל גוף תקין ועוד – נוכל להבטיח את בריאותנו הכללית וגם טיפול מניעתי לפטרת ציפורניים. יחד עם זאת, לטיפול ולא למניעה, חשוב “להרעיב” את הפטריה ולא לספק לה מזון שגורם לה לשגשג, כמו למשל מוצרי קמח לבן, סוכרים פשוטים או אלכוהול.

   8. פדיקור רפואי
   פדיקור רפואי הוא טיפול מונע ומשקם לבריאות הרגל ומטרתו של הטיפול הוא לשמור על הגיינה מלאה של הציפורן, נקיון העור ובריאותו. בטיפול עושים שימוש בתכשירים אנטי פטרייתיים שמונעים מהפטרת לחזור ומלבד זאת, מדובר גם בטיפול אסתטי שנועד לגרום לחולים בפטרת ציפורניים לחוש נעים יותר.

   תתחיל לטפל בפטרת עוד היום

   עזרנו למעל 38,000 לקוחות לקבל ציפורניים בריאות, עכשיו תורך!

   השאר פרטים לייעוץ בחינם עם מומחה של פרופ׳ רינייל